میدان جابیلی (Jubilee Field) در غنا: تخمین زده شده که این میدان بزرگ نفتی دارای ۱.۸ میلیارد بشکه نفت خام است .

این میدان نفتی در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط شرکت نفتی “تالو اویل” کشف شد .اکنون این شرکت مشغول کار بر روی پتانسیل های این میدان نفتی است. در سال ۲۰۱۱ میلادی این شرکت توانست روزانه تنها ۶۶ هزار بشکه نفت از این میدان بزرگ استخراج کند .

 

میدان نفتی چیکونتپک بسین (Chicontepec Basin) در مکزیک:میزان ذخایر نفت خام این میدان که در کشور مکزیک قرار دارد در حدود ۱۰میلیارد بشکه نفت برآورد شده است . تنها مشکل آن است که بخش عمده تشکیلات نفتی در این میدان نفت خام فوق سنگین است که با قیمت های کنونی استخراج آن بسیار گران و هزینه بر تمام می شود که به صرفه نیست .

میدان کاشاگان (Kashagan Field) در قزاقستان :میزان ذخایر نفتی این میدان ۱۱ میلیارد بشکه اعلام شده است . استخراج نفت از این میدان عظیم نفتی بسیار مشکل است چرا که بنابر گفته بسیاری متخصصان بخش های شمالی دریای خزر به خصوص در زمستان یخبندان است و این میدان دقیقا در بخش های شمالی واقع شده است . بنابر این یخ زدن آبها کار اکتشافات را با مشکلات جدی روبرو می سازد .

میادین نفتی بی نام ( The unnamed fields) درجنوب غربی عراق :میزان ذخایر نفتی موجود دراین مجموعه میدان ها ۴۵ تا ۱۰۰ میلیارد بشکه تخمین زده شده . چندین دهه جنگ و تحریم همواره اکتشافات نفتی در این میادین را به تعویق انداخته است . اکنون که صلح نسبی برقرار شده بسیاری از شرکت های بزرگ نفتی در خصوص توسعه این میادین ابراز تمایل کرده اند . البته  با توجه به تنش های سیاسی میان دولت مرکزی و منطقه نیمه خودمختار کرد نشین و ممنوعیت حضور غولهای نفتی مانند اکسون و شورون در مناقصه های توسعه ای گمان می رود که توسعه این میادین بار دیگر به تعویق افتد.

میادین نفتی سانتوس و کامپوس (Santos and Campos) در برزیل:ظرفیت این دو میدان ۱۲۳ میلیارد بشکه نفت خام برآورد شده است . با توجه به عظمت این میادین در دنیای نفتی در مرکز توجه قرار دارند و شرکت هایی مانند شورون برای حضور در برنامه های توسعه ای این میادین بسیار مشتاق هستند . اما از آنجا که به لحاظ مکانی این دو میدان مایل ها زیر اقیانوس واقع شده اند و زیر لایه هایی از نمک مدفون هستند استخراج نفت از آنها بسیار مشکل است .

میدان نفتی اورینوکو بلت(Orinoco Belt) که در ونزوئلا واقع شده است . این میدان دارای ظرفیت ۵۱۳ میلیارد بشکه نفت خام است .اما به دلیل ریسک بالای سرمایه گذاری و فضای بی ثبات و نا امن سرمایه گذاری در ونزوئلا بسیاری از شرکت های بزرگ جسارت حضور در این میدان را نیافته اند . اما با این وجود اخیرا برخی از شرکت های آسیایی به پشتوانه حمایتهای هوگو چاوز رئیس جمهوری ونزوئلا نسبت به توسعه این میادین ابراز تمایل کرده اند.